Maďarský ohař krátkosrstý - z Bellevíru

Vítám Vás na stránkách naší chovatelské stanice Z Bellevíru, kterou jsme založili v roce 2017 po uchovnění naší první feny maďarského ohaře, která nám nejen obohatila náš život, ale doslova nám ho od základů změnila!

Když jsme se rozhodli, že si pořídíme nového člena rodiny, velmi dlouho jsme zvažovali, jaké plemeno to vlastně bude, pročítali jsme standardy a pečlivě uvažovali i o tom, zda my dokážeme pejskovi nabídnout to, co opravdu potřebuje a dělá ho šťastným. Maďarský ohař vyhrál na plné čáře a tohoto rozhodnutí nebudu nikdy litovat!

Bella se narodila 26.6.2013 v chovatelské stanici Campo Stellare a mně se tím splnil velký sen! Byli jsme připraveni na hrůzostrašné scénáře o malých devastujících a neúnavných zrzavcích, ale naše Bella byla jen hyperaktivní a mazlivé štěňátko, které nám nikdy nic nezničilo a svůj první velký pelech má dodnes :) Upozorňuji, že tohle je opravdu spíše výjimka...sourozenci se pro jistotu vyřádili i za ní :) Uchovnění naší Belly bylo zpočátku pouze tajným přáním, které se ale postupně začalo měnit v realitu. Účastnili jsme se povinné výstavy, na které dostala krásný posudek, ale jelikož výstavní pole jsme raději vyměnili za podřipské revíry, začali jsme se věnovat loveckému výcviku. Začátky byly opravdu složité, dodnes se obě neustále učíme, ale lovecká kynologie mi natolik přirostla k srdci a natolik mě naplňuje, že už byl jen krůček k další velké vášni a to k myslivectví. Bella získala v našich revírech možnost více rozvinout své lovecké schopnosti a já díky výborným kynologům z mysliveckého spolku sbírám nové zkušenosti, jak ji vést.

Bella je ale zároveň milující člen naší rodiny. Je to temperamentní, živá fenka, která dokáže člověka obdarovat pravou maďaří láskou, uhrát všechny psy ve vesnici a večer nás nenápadně vytlačit z postele :) Život bez maďara si snad už ani nedokážeme představit a proto jsme se rozhodli naší smečku v příštím roce rozšířit!

Dlouho jsme také zvažovali jméno chovatelské stanice, ale protože Bella je a navždy bude naše „první“, vybrali jsme název „Z Bellevíru“. Zde máme její jméno navždy uchováno. Název je zkráceným spojením Z Bellina revíru, kde je ta naše zrzavice nejšťastnější :)

Závěrem bych chtěla moc poděkovat mé rodině za obrovskou trpělivost a podporu, bez které bychom s Bellou nemohly dělat to, co tak milujeme, kolegům z mysliveckého spolku panu Jiřímu Černému a Miroslavu Vackovi, kteří jsou mí hlavní průvodci ve světě kynologie a skvělé fotografce a kamarádce Petře Vackové, která mi vždy ochotně radí a pomáhá :)

Vytvořila cernohubova.com - tvorba www stránek pro chovatele, grafiky vrhů, reklamy krycích psů, focení psů

  NÁVŠTĚV